#Csizmár Gábor

Vége a huzavonának: 73 500 forint lesz a minimálbér
 

Vége a huzavonának: 73 500 forint lesz a minimálbér

A jelenlegi 71 500 forintról 2010-re 73 500 forintos minimálbérről, 89 500 forintos szakmunkás bérminimumról és a nettó keresetek reálértékének megőrzéséről állapodtak meg az Országos Érdekegyeztető Tanács keddi plenáris ülésén.

hvg.hu hvg.hu


2010-es költségvetés: nem változnak a prioritások
 

2010-es költségvetés: nem változnak a prioritások

A 2010-es költségvetés alapprioritásai már nem változnak, mivel ezek a magyar gazdaság helyzetéből szükségszerűen következnek - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter kedden Budapesten az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) plenáris ülésén.

MTI MTI


Csizmár: a kormány március 11-én tárgyal a válságkezelő csomagról
 

Csizmár: a kormány március 11-én tárgyal a válságkezelő csomagról

A kormány március 11-én kíván tárgyalni a miniszterelnök által bejelentett válságkezelő csomagról, majd az érdekegyezetés után március végén terjeszt törvényjavaslatot a parlament elé - mondta Csizmár Gábor, a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) pénteki plenáris ülésén.

MTI MTI






Csizmár Gábor: a Fidesz manipulál
 

Csizmár Gábor: a Fidesz manipulál

Egyszerű adatmanipuláció a Fidesznek az az állítása, hogy mára 436 ezer ember veszítette el az állását - jelentette ki Csizmár Gábor Egerben. Ezzel szemben az az igazság, hogy az Állami Foglalkoztatási Szolgálat nyilvántartásában regisztrált 436 ezer ember közül csupán 165 ezren érkeztek állásvesztettként a munkaerőpiacról - közölte a munkaügyi miniszter.

MTI MTI



Minisztermustra
 

Minisztermustra

Gyurcsány Ferenc© Müller JuditGyurcsány Ferenc (44 éves) miniszterelnök hatalomra jutásával az egykori...

unknown unknown


A
 

A "kis puccstól" a kormányváltásig

A rendszerváltás óta először ciklus közben megbukott a magyar miniszterelnök, a szocialista-liberális kabinetet vezető Medgyessy Péter. Eltávolítását augusztus 19-én a kisebbik koalíciós párt kezdeményezte, miután a kormányfő korrupciós ügyekkel vádolta meg a nyilvánosság előtt az SZDSZ-t. A "kis puccsot" (Medgyessy kifejezése) az MSZP vezérkara nem sietett megakadályozni, noha a párt parlamenti frakciója pár órával korábban még feltétlen bizalmáról biztosította az ősztől határozottabb kormányzást ígérő miniszterelnököt. A több miniszterének lecserélésére készülő Medgyessy végül saját lemondását volt kénytelen benyújtani augusztus 25-én az államfőnek. Ezzel a - harmincnapos "felmondási időt" előíró (decemberben aztán az Alkotmánybíróság által megsemmisített) - közjogi megoldással egy teljes hónappal meghosszabbodott a kormányválság. Lehetetlenné vált ugyanis, hogy a koalíció - konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal - gyors személycserét hajtson végre a kormány élén.

unknown unknown